poniedziałek, 27 stycznia 2014

11. Catherine McKenzie - Idealnie dobrani
I know why I’m scared of love. It’s because that’s when it always starts to go wrong. When it starts to deviate from the fairy tale. After the happy ending comes . . . disappointment.”


Czy istnieją idealne pary? Czy w nowoczesnym świecie singli i wolnych związków można znaleźć swoją drugą połówkę? Anne jest jak Ania z Zielonego Wzgórza - ma to samo imię, rude włosy oraz talent pisarski. Do szczęścia brakuje jej tylko mężczyzny, dla którego zabawa w związek nie kończy się po kilku spotkaniach. Gdy w jej ręce trafia wizytówka tajemniczej firmy kojarzącej pary, postanawia zaryzykować. Nie spodziewa się jednak, że zamiast na pierwszą randkę zostanie wysłana... prosto przed ołtarz.


Poznajemy Anne Blythe, w momencie kiedy dowiaduję się że mężczyzna z którym była już kilka miesięcy, zdradza ją. Niedawno po tym jej najlepsza przyjaciółka się zaręcza. Dlaczego więc Anne, nie może być szczęśliwa ? 

Czy więc przypadkiem było znalezienie wizytówki firmy kojarzącej pary. 
Po wielu procedurach, dziewczyna poznaje swojego przyszłego męża Jacka, a już następnego dnia staje przed ołtarzem. 


Po "Idealnie dobranych" sięgnęłam ze względu na jej gatunek, potrzebowałam odskoczni od fantastyki i okazał się to doskonałym wyborem. W książce spodobał mi się temat aranżowanych małżeństw, w naszych czasach wydaję się nie do pomyślenia, przynajmniej nie w Europie i dlatego cieszę się że mogłam o tym poczytać. Nie wiem czy byłabym gotowa, tak jak główna bohaterka książki, zrezygnować z miłości, na rzecz przyjaźni, czy faktycznie jest to konieczne ? Czy tak trudno znaleźć drugą połówkę? 
Pomijając moje rozmyślenia na temat miłości, w książce spodobało mi się nawiązanie do "Ani z Zielonego Wzgórza", jak imię Anne, czy fakt że ma taki sam kolor włosów i talent pisarski i że brat który nosi imię jak ukochany Ani Shirley, woła na nią Kordelia.  

Książka jest idealnym romansem na dwa wieczory, przy lampce wina.


     "Wouldn’t it be great if you could videotape people during a breakup? Wouldn’t it be great if you could have access to that videotape at the beginning of a relationship? Look how this guy’s going to be treating you in six, eight, ten months. Look how he treated the girl he spent three years with! Run away, run away!” 

wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
kategoria: romans
data wydania: 21 styczeń 2013  
liczba stron: 376


Ocena - 8/10


 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz