piątek, 17 maja 2013

7. Katarzyna Miszczuk - Ja, anielica

 
 

„Hm, kogo wolę? Z jednej strony mam diabła, który kłamie i morduje, a z drugiej śmiertelnika, który kłamie i zdradza. Nie wiem. To naprawdę ciężki wybór. Obaj macie tyle pozytywnych cech..” 

W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej... no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. A tam pojawią się kolejni bohaterowie - zabawne putta, podstępny Moroni, rodzice Wiktorii i oczywiście syn szefa, jeżdżący najnowszym maserati...
Wiktoria powróciła do swojego dawnego życia, teraz u boku Piotra, najlepszej przyjaciółki Zuzy i swojego brata jest naprawdę szczęśliwa. Nie pamiętając swojej przygody w piekle, ani nawet swoich nowych znajomych z zaświatów, spędza czas na ziemi,tak jak powinno być. 

 Ale nie dane jej spokojne życie.Przystojny diabeł Beleth ma plany wobec dziewczyny i ponownie wkracza w jej życie. Podstępem daje jej jabłko, które zwraca jej moc i pamięć.
 Nie wie jeszcze, jakie zadanie mają dla niej podstępne diabły.  
Tak jak przy pierwszej części trylogii Ja, Diablica, świetnie się bawiłam przy czytaniu przygód Wiktorii, Beletha, Azazela i Piotra, tym razem w niebie. Poleca każdemu to chcę się pośmiać i zrelaksować.

„- Czemu mnie nikt nie wypuści? - zajęczał Azazel. - Ja bardzo chce pomóc.- Bo ciebie nikt nie lubi - wyjaśniłam.
-Kurwa... "


- Zapomniałeś dodać, że spowodowaliśmy prawdopodobnie całą serię katastrof i klęsk żywiołowych na Ziemi, żeby odwrócić ich uwagę - dodałam.
- Ach tak. Masz rację, kochanie. Panel sterowania w Anielskim Centrum Dowodzenia świetnie się nam przydał.
Diabły stały, nie wiedząc, co mają powiedzieć. Nawet anioł z oszpeconą twarzą gwizdnął z uznaniem. W końcu Azazel pociągnął nosem i wpatrzył się we mnie pełnym miłości spojrzeniem.
- Moja krew - duma wręcz go rozpierała."„- O! - odwróciłam się do niego zaskoczona. - A jak ty się tu tak szybko znalazłeś? - Czary - pocałował mnie w czubek nosa. - Berek. - Chcę zostać sama - oświadczyłam. Zrobił zbolałą minę. - Nie chcesz się pobawić? Nawet chwilę? Proponuję chowanego pod pościelą. Ja szukam pierwszy.”
seria/cykl wydawniczy: Trylogia Ja, Diablica tom 1
wydawnictwo: W.A.B. 
kategoria: romans, fantastyka
data wydania: 28 września 2011  
liczba stron: 384


Ocena - 8/10Follow my blog with Bloglovin7 komentarzy:

 1. Naturalnie słyszałam o tej serii i zapowiada się świetnie! Szczególnie po tak wysokiej ocenie.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam okazję wysłuchać audiobooka pierwszej części z tej serii i cała historia niesamowicie mi się spodobała. Z pewnością zapoznam się i z pozostałymi tomami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę za[poznać się z tą trylogią

  OdpowiedzUsuń
 4. Również słyszałam o niej wiele dobrego, z chęcią poznam bliżej...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam "Wilka" tej autorki i bardzo przypadł mi do gustu. Z tą serią też chętnie bym się zapoznała :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam i byłam pod wrażeniem:)Polecam!
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja przyjaciółka polecała mi tę serię i recenzja mnie również skusiła. Kupuję. :D
  Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń