wtorek, 6 listopada 2012

3. Nora Roberts - Magia i Miłość„A po co żyć bez uczuć? Ja czuję coś do ciebie, coś we mnie poruszasz. Tak, to trudne i rozprasza mnie, ale dzięki temu wiem, że jest we mnie jeszcze coś oprócz strachu.”


Moce zła chcą zawładnąć światem i zniszczyć ludzkość. Na ich czele stoi bezlitosna Lilitu, królowa wampirów. Dobra bogini Morrigan wybiera sześcioro śmiałków, którzy stoczą bitwę z demonami. Trzy kobiety i trzej mężczyźni z różnych światów i epok muszą przezwyciężyć własne słabości i stworzyć krąg mocy, by pokonać zło. Do ostatecznej rozprawy zostało już niewiele czasu.

Pierwsza część Trylogii Kręgu, Nory Roberts, autorki wielu bestsellerów nie tylko dla kobiet, to opowieść osnuta na tle staro-irlandzkich mitów i legend, rozgrywająca się w czasach współczesnych.

Pewnego deszczowego wieczoru, stary bajarz, zaczął opowiadać dzieciom historie, historie która nie przypomina słodkiej bajki. Opowieść o odwadze i tchórzostwie, o krwi, śmierci i życiu. O miłości i stracie. 

Książkę mnie "porwała" i nie chciała puścić.
Dwóje bliźniaków, z rodu Mac Cionaoith, wywodzącego się od samej bogini Morrigan - Hoyt- średniowieczny czarownik, Cian- przystojny wampir, Glenna- współczesna czarownica, Larkin- zmiennokształtny wojownik, Moira- następczyni tronu w Gealli oraz Blair- łowczyni wampirów. 
Wszyscy razem tworzą krąg sześciu, którego celem jest zniszczenie złej królowej wampirów Lilith.


Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Książka wciąga od pierwszego zdania. 
„Co takiego jest w mężczyznach, że kochają się jak bracia zaraz po tym, gdy rozkwasili sobie nawzajem twarze?”

tytuł oryginału: Morrigan's Cross
seria/cykl wydawniczy: Trylogia kręgu tom 1
wydawnictwo: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
kategoria: romans, fantastyka
data wydania: luty 2007
liczba stron: 240Ocena - 8/104 komentarze:

  1. Jeszcze miałam okazji przeczytania żadnej z książek Nory Roberts, jednak jakoś nieszczególnie mnie do tego ciągnie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam tą książkę i byłam nią zachwycona zresztą pozostałe książki z tej serii są równie dobre:) Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna recenzja. ; D . Czytałam całą trylogię i wiele innych książek autorstwa Nory Roberts i powiem, że wszystkimi byłam zachwycona. Pozdrawiam i zapraszam do siebie. ; ) . http://przemijajac.blog.pl/

    OdpowiedzUsuń