piątek, 25 kwietnia 2014

Stephanie Evanovich - Miłość w rozmiarze XXL


"-Co robisz dziś wieczorem? [...] - Czekam na ciebie.""Znowu zaczęła postrzegać życie jako przygodę. Pragnęła, żeby Tina cieszyła się jej szczęściem, nawet jeśli miało się skończyć katastrofą.""Właśnie wróciłem. Dobrze trafiłaś z czasem, byłby z ciebie świetny stalker."
Zachęcona recenzją Bujaczka oraz samym tytułem książki, bez zastanowienia ją sobie zamówiłam i zaraz kiedy przyszła paczka wzięłam się za czytanie. 

Holly Brennan nie spodziewała się, że w wieku trzydziestu dwóch lat zostanie wdową... Nie spodziewała się też, że traumatyczne przeżycia tak bardzo wpłyną na jej wygląd. Od śmierci męża jedzenie jest jedyną rzeczą, która pozwala jej zapomnieć. Wkrótce staje się też obsesją, a efekty są coraz bardziej widoczne...  Kiedy okoliczności zmuszają Holly do odbycia podróży samolotem, dodatkowe kilogramy okazują się szczególnie krępującym balastem. Tym bardziej, że złośliwy los sadza ją obok samego Logana Montgomery’ego, osobistego trenera największych sportowych sław w kraju!  
Choć pierwsze wrażenie, jakie na nim robi, jest oczywiste, udaje jej się zaintrygować Logana ciętym dowcipem i bystrością umysłu, cechami niewystępującymi u pięknych modelek, z którymi dotąd się spotykał. Pod wpływem impulsu Logan proponuje, że pomoże odzyskać Holly „właściwe” kształty, a ona chętnie przystaje na tę propozycję. Ku zaskoczeniu Logana (i własnemu) Holly, dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, czyni błyskawiczne postępy i wkrótce staje się atrakcyjną dziewczyną o ponętnych krągłościach. Spędzane razem na siłowni godziny i wzajemna sympatia bardzo ich do siebie zbliżają...
Tylko czy mężczyzna, dla którego wygląd przez całe życie był najważniejszy, zwiąże się z dziewczyną nie spełniającą jego wyśrubowanych standardów? I czy ta nowa Holly, budząca pożądanie w innych mężczyznach, nadal potrzebuje Logana? Czy czeka ich wspólna przyszłość… czy żar ich romansu szybko się wypali?

Żyjemy w czasach kiedy kreowane są kobiety szczupłe, czytamy o nich w książkach, widzimy ich filmach, na tabloidach, w reklamach, wszędzie gdzie się tylko da. Rzadko kiedy spotykamy się z brzydotą czy nadwagą. Dlatego kiedy widzę takie tytuły jak ten, czy też coś z "odmiennością", chcę je przeczytać. 

Nie pomyliłam się co tej pozycji. Dała mi wszystko czego oczekiwałam. 
Myśli Holly mogłabym czytać jeszcze przez wiele, wiele stron. Spodobało mi się jej poczucie humoru, dystans do samej siebie i jej determinacja do walki ze swoją nadwagą.
Jeśli chodzi o Logana, hmm, nie wiem co o nim myśleć. Bywały momenty w książce, w którym najchętniej skopałabym ten jego perfekcyjny tyłek. Momenty w których był zbyt zapatrzony w siebie i w swoje idee, ale nie zawsze tak było. Logan potrafił być też, ciepły i zabawny, a pod koniec książki moja sympatia do niego wzrosła.


Jest to romans do którego na pewno jeszcze kiedyś wrócę, nie jest przesłodzony, ani zbyt ckliwy, ale w sam raz z okrągłościami w tle. 

W ciągu krótkiej przerwy wielkanocnej, dałam się pochłonąć tej książce i zapomnieć na chwilę o rzeczywistości. 


wydawnictwo: Prószyński i S-ka
kategoria: romans
data wydania: 18 lutego 2014
liczba stron: 344


Ocena - 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz